מערכות מולטימדיה ומסכים

בעולם החדש והדיגיטלי, גם נסיעה ברכב היא כבר לא בהכרח מפלט מהרעש שבחוץ. כולנו מקבלים שיחות טלפון כמה פעמים ביום, רואים הודעות ובאופן כללי מחוברים לעולם. כדי לא לסכן את עצמנו ואחרים, חשוב שתהיה לנו מערכת מולטימדיה ומסך מולטימדיה בהם ניתן לעשות שימוש במהלך נהיגה. מולטימדיה לרכב היא לא מותרות, היא מוצר שיכול להיות לפעמים ההבדל בין חיים ומוות, לא פחות. לפני שאתם בוחרים במערכת מולטימדיה שימו לב לכמה פרמטרים חשובים:

  • חיבור לטלפון: חשוב מאוד לוודא שהמערכת מתחברת לטלפון שלכם. בין אם יש לכם אייפון או סלולרי אחר, הכולל אנדרואיד למשל, חשוב מאוד לוודא שהמערכת מולטימדיה שלכם מתחברת אליהם, כך שתוכלו לשלוט בטלפון ישירות מהמסך מולטימדיה שבמערכת.
  • גודל מסך: מסך מולטימדיה גדול יכול להיות ההבדל בין נהיגה נוחה ונעימה לנהיגה מעיקה. לפני שאתם בוחרים מערכת מולטימדיה לרכב חשוב לוודא שהיא מצוידת במסך מולטימדיה גדול מספיק, אך גם לא גדול מדי, ושיוכל להשתלב היטב ברכב.
  • התאמה לרכב: שימו לב שלא כל מערכת מולטימדיה מתאימה לכל רכב. בדקו למשל אם המולטימדיה לרכב שאתם מעוניינים להתקין מותאמת לרכב ויכולה להתממשק לרכב. מערכות רבות מבוססות על אנדרואיד כך שניתן לחבר אליהן רכיבים רבים ברכב. בדקו אם המערכת יכולה להתחבר למרכיבים אחרים ברכב, כמו למשל מצלמות הרוורס, וכן האם ניתן לשלוט במסך מולטימדיה ישירות מההגה.
 

11 פריטים