צמיגים לרכב חשמלי

צמיגים לרכב חשמלי שונים מצמיגים לרכב רגיל בכמה אופנים עליהם מיד נפרט. על צמיגים מסוג זה בדרך כלל יופיע הסימון EV – ELECTRIC VEHICLE  או E המסמל ELECTRIC. האם צמיג לרכב חשמלי מתאים גם לרכב רגיל? התשובה היא לא, צמיגים לרכב חשמלי מיועדים במיוחד לרכבים חשמליים, ואינם מתאימים לרכבים רגילים. הסיבה לכך היא שמשקלם הכבד של הצמיגים לרכב החשמלי וההתנגדות הנמוכה יותר לגלגול, עלולים לגרום לבעיות ברכבים רגילים.

מה מיוחד בצמיגים לרכב חשמלי?

ככל שכלי רכב חשמליים ממשיכים לעצב את עתיד התחבורה, ההתקדמות בטכנולוגיית הצמיגים תשחק תפקיד מכריע בהבטחת הביצועים הטובים ביותר. נכון להיום, יש כמה דברים שמבדילים צמיג המיועד לרכב חשמלי, הנה העיקריים שבהם:

צמיגים בעלי התנגדות נמוכה לגלגול

צמיג המיועד לרכב חשמלי הנו צמיג בעל התנגדות נמוכה לגלגול (Low Rolling Resistance). צמיגים אלו נועדו למזער את האנרגיה הנצרכת כאשר הצמיג "מתגלגל" על הכביש. תכונה זו חיונית עבור כלי רכב חשמליים, שכן היא מאפשרת להם לנסוע מרחקים גדולים יותר בין טעינות, ובכך להגדיל את טווח הנסיעה הכולל של הרכב.

המבנה והחוזק של צמיג לרכב חשמלי

כלי רכב חשמליים הם בדרך כלל כבדים יותר בשל משקל המצברים שלהם. יש להם גם כוח ומומנט מיידיים, שיכולים להפעיל לחץ עצום על הצמיגים. כדי לעמוד בכוחות מוגברים אלה, צמיגי רכב חשמלי חייבים להיות בנויים עם מבנה חזק יותר וחומרים חזקים יותר.

אקוסטיקה

מכיוון שרכבים חשמליים אינם משמיעים רעש מנוע, רעשי הצמיגים בולטים ומפריעים יותר בתוך תא הנוסעים. לכן, רוב הצמיגים לרכבים חשמליים מכילים שכבה אקוסטית מיוחדת. שכבה זו מסייעת להפחית את רעשי הצמיגים בתוך תא הנוסעים, ומספקת חוויית נהיגה נוחה ומהנה יותר.

אורך חיי הצמיג

צמיגי רכב חשמלי נוטים להישחק מהר יותר מאשר ברכב רגיל, בגלל הכוחות הגדולים המופעלים עליהם. לכן, חשוב שצמיגי רכב חשמלי יהיו עמידים ובעלי אורך חיים ארוך ככל האפשר.

באתר אוטודיפו תוכלו למצוא צמיגים לרכב חשמלי במחירים משתלמים כולל התקנה ואיזון חינם, לא בטוחים איזה צמיגים לבחור? התייעצו איתנו באתר או בסניפים.

 

9 פריטים