צמיגים

צמיגים

צמיגים תקינים הם חלק בלתי נפרד מבטיחות הרכב, והם מהווים את הקשר הישיר של הרכב לכביש. צמיגים באיכות גבוהה הכרחיים לנסיעה בטוחה, וישנם סוגים רבים של צמיגים, כל אחד עם תכונות שונות. קראו איך לבחור צמיגים, ומה הפרטים החשובים שאתם צריכים לדעת על החלפה ותחזוקה שוטפת של צמיגים.

אילו צמיגים מתאימים לרכב שלכם?

התאמת מידת הצמיג המדויקת לפי סוג הרכב חייבת להיות תואמת להנחיות היצרן. כדי לדעת אילו צמיגים מתאימים לרכב שלכם יש לבדוק ברישיון הרכב. רישיון הרכב מספק את הפרטים האלו בצורה הכי פשוטה. תוכלו להיעזר בתמונה המופיעה בעמוד זה כדי לראות היכן מצוינים הפרמטרים ברישיון הרכב. נוסף על כך, ברוב הרכבים ישנה מדבקה במשקוף דלת הנהג שמציגה את מידת הצמיגים הרצויה. ישנם שלושה פרמטרים שנועדו לסייע לכם לבחור את הצמיג המתאים לרכביכם:

 

 • קוטר/חתך/רוחב הצמיג הנדרש
 • קוד העומס שהצמיג יכול לשאת
 • קוד המהירות המרבית של הצמיג

בעלי רכב חשמלי? שימו לב, ישנם צמיגים מותאמים לרכבים חשמליים, השונים מצמיגים רגילים, ויש לוודא את התאמת הצמיג לרכב החשמלי לפי הנחיות צרכן.

מתי צריך להחליף צמיג?

ישנם מספר סימנים המצביעים על כך שהגיע הזמן להחליף את הצמיגים:

 

 • כאשר עומק החריץ בצמיג קטן מ 2 מ"מ
 • כאשר מופיעים סדקים על הצמיג
 • יובש
 • קרעים וחתכים
 • נפיחות בצמיג
 • צמיג שהיה בשימוש מעל 5 שנים חובה לעקוב אחרי הבלאי שלו
 • צמיג אשר כמות תיקוני הפנצ'רים עולה 3 והמרחק המינימאלי הוא 15 ס"מ בין תיקון לתיקון

שימו לב שלא תמיד תוכלו לזהות האם אתם נדרשים להחליף צמיג, ולכן בכל ביקור במוסך, או בסניפי אוטודיפו, בקשו מאיש מקצוע לבדוק את מצב הצמיגים שלכם ולייעץ בהתאם. תקינותם של הצמיגים נבדקת גם כחלק מהטסט השנתי של הרכב, כדי להבטיח את בטיחותכם ובטחון כלל הנהגים בכבישי ישראל.

איך לבחור צמיגים חדשים לרכב?

צמיג מומלץ לרכב הוא הצמיג שהגיע עם הרכב, בהרכבה המקורית. נוסף על כך, ישנם מותגי צמיגים מובילים כמו מישלן, גודייר ועוד, שאיכותם מוכחת והם פופולריים בכל העולם. שימו לב, על כל צמיג יש מדבקת EU אשר מראה את נתוני הצמיג, ובעיקר שלושה מדדים:

 

 • מרחק בלימה – ניתן דירוג בין האותיות G-A כאשר A נחשב לטוב ביותר
 • רעש – נמדד במספר הדציבלים וסימן של שלושה פסים המסמלים את מידת הרעש
 • צריכת הדלק – גם כאן, הדירוג הנו לפי אותיות G-A כאשר A נחשב לטוב ביותר

כמובן שמומלץ ביותר לבחור צמיגים עם נתוני EU הגבוהים ביותר, כאשר מרחק הבלימה הוא הפרמטר החשוב ביותר לבטיחותכם.

תחזוקת צמיגים

מומלץ לבצע בדיקת לחץ אוויר בצמיג כל שבועיים כשהצמיג קר ולא לאחר נסיעה, ע"פ הוראות יצרן. במקרה בו אין לכם מד לחץ אוויר זמין, ואתם חייבים לנסוע לתחנת דלק, ודאו שאינכם נוסעים במהירות גבוהה ולא מרחק ארוך מדי, אחרת לחץ האוויר בצמיגים ישתנה כשתגיעו לתחנת הדלק. בהקשר זה, ניתן למצוא באתר אוטודיפו קומפרסור לרכב באמצעתו תוכלו לבדוק את הלחץ בצמיג ולמלא אוויר אם חסר.

צמיגים חדשים - מחירים

מחירי צמיגים יכולים לנוע בין מאות בודדות של שקלים לכל צמיג ועד לאלפי שקלים לצמיג איכותי. המחירים משתנים בהתאם לסוג הצמיג, המותג ומצב הצמיג. כאשר אתם קונים צמיג לרכב, מומלץ ביותר לקנות צמיג חדש ולא להתפתות לצמיג משומש. נכון שמחיר צמיג חדש הוא לא בהכרח זול, במיוחד כאשר מדובר בצמיגים איכותיים של חברות מוכרות וידועות. אבל כמו בכל מוצר איכותי, גם במקרה זה מחיר הוא שיקול חשוב אבל האיכות חשובה אף יותר.

למחיר הצמיגים יכולה להתווסף עלות ההתקנה, ועלות איזון צמיגים, אשר חובה לבצע לאחר החלפת צמיגי הרכב. באתר אוטודיפו תוכלו להזמין צמיגים, ולקבל התקנה ואיזון חינם בסניף הקרוב לביתכם.

צמיגים לרכב באוטודיפו

אנחנו מזמינים אתכם לבחור ולהתחדש בצמיגים חדשים ואיכותיים המתאימים לרכבכם במחיר טוב ומשתלם. תוכלו להיעזר בכלי הסינון בעמוד ולבחור את הפרמטרים של הצמיג הנדרש, בהתאם למידע שמצאתם ברישיון הרכב. מעת לעת תוכלו למצוא מגוון מבצעים והנחות, כולל מבצעי 4 צמיגים במחיר מיוחד. נסיעה בטוחה.

 

739 פריטים

Page

חיפוש צמיגים מהיר

אנא הזן את הנתונים המופיעים ברשיון הרכב שלך, לפי ההנחיה הבאה: