ניפוח צמיגים בחנקן

עבור רובנו, ניפוח צמיגים ברכב...

 


נעשה לרוב בשיטה די קבועה ומסורתית. אנחנו שמים לב שחסר מעט אוויר בצמיגים, מגיעים לתחנת הדלק הקרובה וממלאים אוויר בצמיגים לפי הוראות היצרן ברכב. אבל אולי יש שיטה יותר טובה? האם ייתכן שבמקום אוויר, דווקא חנקן בצמיגים יכול להיות יותר שימושי? ריכזנו עבורכם את היתרונות והשיקולים השונים שיש לקחת אם אתם חושבים על ניפוח צמיגים בחנקן:

  • לחץ אוויר יציב

     – בכל הצמיגים יש חורים קטנים המאפשרים חלחול איטי של האוויר החוצה כדי לשמור על הצמיג. יחד עם זאת, ניפוח צמיגים בחנקן מאפשר לאבד פחות אוויר בגלל ההרכב הכימי של חנקן לעומת אוויר רגיל. כך, חנקן בצמיגים מאפשר לכם לשמור על לחץ אוויר יותר יציב ובפועל לדאוג פחות לניפוח של הצמיג.
  • הגנה מפני לחות

     – מכיוון שחנקן הוא גז יותר יבש מחמצן, ניפוח צמיגים בחנקן מאפשר לשמור על הצמיגים מבליה מוקדמת וקורוזיה הנובעת מלחות שפוגעת בצמיג. יתרון זה מתגבר אגב ככל שנוסעים פחות. לכן, דווקא אם אינכם משתמשים הרבה ברכב, חנקן בצמיגים יסייע לכם בשמירה על הצמיגים שלכם.
  • צריכת דלק

     – אחת ההשפעות של בלאי בצמיגים הוא צריכת דלק גבוהה יותר. לכן, מכיוון שמילוי חנקן בצמיגים מסייע בשמירה על לחץ אוויר יציב ומגן על הצמיגים מפני קורוזיה ופגיעה, ניפוח צמיגים בחנקן מסייע בפועל להפחתת צריכת הדלק ולחסכון משמעותי בכסף.
 

פריט 1

חיפוש צמיגים מהיר

אנא הזן את הנתונים המופיעים ברשיון הרכב שלך, לפי ההנחיה הבאה: